Biuro Obsługi Cudzoziemców Helpin | +48 792 172 008 | +48 608 553 059 | info@helpin.com.pl
Obywatelstwo polskie

Czujesz, że to właśnie teraz jest ten moment aby ubiegać..

Obywatelstwo polskie

Obywatelstwo polskie

Czujesz, że to właśnie teraz jest ten moment aby ubiegać się o obywatelstwo polskie masz prawo wystąpić do Prezydenta RP o nadanie obywatelstwa polskiego. Procedura jest długotrwała, Prezydenta nie obowiązują żadne terminy, nie możesz odwołać się od decyzji Prezydenta RP. Sama chęć posiadania obywatelstwa polskiego nie wystarczy Dlatego warto skorzystać z naszej porady i ocenić własne szanse a mądre i dobre uzasadnienie wniosku to połowa sukcesu.

Bardzo ważnym dokumentem przy wystąpieniu o obywatelstwo polskie jest wpisanie Twojego aktu urodzenia i aktu małżeństwa do polskich ksiąg stanu cywilnego – umiejscowienie aktu stanu cywilnego. Twój umiejscowiony akt powinien zawierać nazwisko rodowe Twojej matki. Jeżeli nie wiesz jaki dokument to potwierdza to chętnie wszystko wyjaśnimy i zrobimy to dla Ciebie.

Jeśli mieszkasz w Polsce na podstawie pobytu stałego albo rezydenta długoterminowego UE, znasz dobrze język polski, może skończyłeś tu szkołę, masz stabilną pracę – możesz wystąpić o uznanie za obywatela polskiego – jeżeli nie wyjeżdżałeś z Polski na dłużej niż 6 miesięcy i masz nieprzerwany pobyt. To bardzo proste i trwa ok. 2 miesięcy.

Jeśli posiadasz polskie pochodzenie ze strony rodziców, dziadków albo pradziadków lub powołujesz się na polską narodowość swoich przodków to być może posiadasz obywatelstwo polskie. Często jakiś stary dokument, zdjęcie z rodzinnego albumu może okazać się bezcenne do potwierdzenia obywatelstwa polskiego dla Ciebie i Twoich dzieci.

Jeżeli sytuacja zawodowa wymaga od Ciebie zrzeczenia się obywatelstwa polskiego (to bardzo trudna decyzja) Pomożemy uzasadnić wniosek i podpowiemy Ci jakie masz prawa jeśli przestaniesz być obywatelem polskim.


Tags :
Share This:

Related articles

Dane firmowe

Helpin Edyta Jakubowska
Biuro Obsługi Cudzoziemców

ul. Nowogrodzka 31/221
00-511 Warszawa

NIP: 5311013496
REGON: 146906807

Dane kontaktowe

+48 792 172 008
info@helpin.com.pl

+48 608 553 059
helpin.ejakubowska@wp.pl

Jak do nas trafić?